Mily

Mily pochází ze Slovenska, a i přes to, že se narodila v Mariánských Lázních a v jejich okolí vyrostla, se ke svým kořenům hrdě hlásí. Už jako malá školačka se zajímala o přírodu a velmi ráda kreslila.

Jejím snem bylo otevřít školu, která by se věnovala propojením ekologie a umění. Vystudovala Užitou malbu a Design kovu a šperku na ZČU, ale život ji vedl trochu jiným směrem. Díky partě kamarádů, se kterou jezdila jako vedoucí na letní tábory a prožívala nejrůznější adrenalinová dobrodružství (potápění, lezení po skalách i v podzemí, sjíždění divokých řek,…) se dostala k práci v sociální sféře a už během studií začala pracovat ve Středisku Víteček v sociálně terapeutické dílně.

Ráda čte, šije, tvoří všemožnými technikami (nejraději ale maluje), ráda zpívá a kdysi hrála na flétnu a klarinet. I láska k přírodě jí zůstala, ráda chodí na několikadenní vandry, sbírá bylinky, zajímá se o přírodní léky a kosmetiku a vzdělává se v oblasti ekologie. Díky jejím dvěma dcerkám Zorce a Rozálce podlehla kouzlu látkových plen a chtěla by šířit osvětu o jejich používání. To byl také první impuls, díky kterému se rozhodla zapojit do chodu Domečku. Chtěla by předávat dál to, co umí a o co se zajímá.

V Domečku nyní Mily vede dopolední vyrábění rodičů s dětmi a odpolední vyrábění pro dospělé, pořádá povídání a worskshopy o látkových plenách, které také sama pod značkou RETKEV šije, a šetrném životním stylu.