Až doma mi po krásném slavnostním otevření Domečku došlo, že jsme vám nepředstavily novou posilu Domečku. Naše domečková rodina se totiž, jak už jste možná podle několika fotek poznali, nedávno rozrostla o jednu členku. Kdo to je? Odkud se vzala? A jak se dostala až k nám do Domečku?

Jana Matvijáková je optimistická systematička, která musí mít dokonalý přehled. V Mariánských Lázních žije už od dětství a i když díky studiím poznala mnohé krásy České republiky a dokonce i moskevského metra, musí uznat, že Mariánky mají své kouzlo a vrátila se přispět svou troškou do mlýna. Vždy chtěla pracovat v cestovním ruchu a poznávat nové lidi. Svou „cestovatelskou“ dráhu započala na škole cestovního ruchu v Karlových Varech, kde po boku Mirky strávila 4 středoškolská léta. Přestože si od svého snu na chvilku odskočila na pedagogickou fakultu, kde pilně studovala ruštinu, podařilo se jí najít vysněnou práci – před mateřskou dovolenou pracovala v rezervační kanceláři jednoho z mariánskolázeňských hotelů.

Ráda lyžuje, chodí na procházky, létá na Ay-fly, čte zajímavé knihy, hraje na kytaru, zjišťuje novinky z cestovního ruchu, setkává se se svými přáteli a cestuje se svými dvěma úžasnými chlapy. Maminkou malého Kubíčka se stala teprve nedávno, ale tuto novou roli si opravdu užívá.

Do Domečku Janu pod příslibem stálé mozkové aktivity, které se na mateřské většinou nedostává, nalákala právě bývalá spolužačka Mirka a Jana se s radostí ujala pořádání narozeninových oslav!